FIKA: Chwila dla mnie

Fika [fee-ka] to szwedzkie słowo oznaczające przerwę na kawę z czymś małym do jedzenia. Ale jednocześnie FIKA to coś więcej niż przerwa na kawę.

To stan umysłu, skandynawska odpowiedź na zbyt pracowity rytm życia.

Fika to styl życia, który doskonale wpisuje się w globalny megatrend: potrzebę zwolnienia tempa.

Don’t hurry, be happy

Obecnie wydaje się, że nie ma już czasu na porządną przerwę na kawę. Wypicie kawy tak naprawdę nie oznacza już przerwy, oznacza „zabierz i idź dalej”. Nawet trudno jest przestawić umysł w tryb przerwy. Wymaga prostej rutyny. I dlatego naprawdę musimy zwolnić i mieć szwedzką tradycję, FIKA – prawdziwą przerwę, aby cieszyć się czasem sam lub z przyjaciółmi lub rodziną przy filiżance kawy lub herbaty i pysznej bułce z miękkiego ciasta. Po prostu zrelaksuj się.

Produkty Scandi wypiekane są według autentycznej szwedzkiej receptury z odrobiną kardamonu, radością i spokojem

Odkryj autentyczne wypieki z miękkiego ciasta

Kilka rzeczy, które musisz usłyszeć o skandynawskim szczęściu

Skandynawia jest uznawana za jedno z najszczęśliwszych miejsc na świecie. Jest również modny na całym świecie ze względu na wysoki standard życia, piękne funkcjonalne i minimalistyczne projekty, zabawną przyrodę i wiele więcej.

Obejrzyj wideo, aby dowiedzieć się, dlaczego każdy chce go skosztować!

85% ludzi chciałoby odpocząć w szwedzkim stylu. A 91% chciałoby skosztować szwedzkiej muffinki po obejrzeniu zdjęcia.

Europa jest więcej niż gotowa na chwilę FIKA i szwedzką bułkę z miękkiego ciasta. Według badań konsumenckich* na przykład w Polsce 91% osób twierdzi, że lubi smakować szwedzkie bułeczki z miękkiego ciasta po obejrzeniu tylko pysznego zdjęcia. A we Włoszech 90% osób mówi to samo, w Wielkiej Brytanii 85%, w Holandii 79% i w Belgii 74% osób. Ludzie są również bardzo zainteresowani szwedzką rutyną FIKA, aby zwolnić i zrobić sobie przerwę.

*Badanie zostało przeprowadzone przez Cambri na pięciu rynkach w 2020 roku: Netherlands (N=301), Belgium (N=300), Poland (N=303), Italy (N=300) and UK (N=301)

Tradycyjne skandynawskie bułki z miękkiego ciasta są wytwarzane według autentycznej szwedzkiej receptury: idealnie miękkie i ciągnące się ciasto kardamonowe, maślane nadzienie cynamonowo-cukrowe i skręcone w urocze małe węzły, bułki lub bułeczki. Jeśli chcesz, możesz dostać od nas gotowe smakołyki, które są łatwe, szybkie i niedrogie w serwowaniu, ponieważ nie wymagają przygotowania, smażenia, a nawet piekarnika, wystarczy rozmrożenie. Oszczędzasz czas, miejsce i pieniądze oraz minimalizujesz marnowanie żywności. Można śmiało powiedzieć, że szwedzka bułka z miękkiego ciasta jest idealna na relaksujące chwile FIKA – także dla personelu kawiarni.

Jak FIKA - trzy proste kroki

 
FIKA to sposób na zatrzymanie się przynajmniej raz dziennie, aby napić się gorącego napoju i trochę słodyczy,
szczególnie tradycyjna skandynawska bułka z miękkiego ciasta. Zasadniczo nie ma FIKA

bez bułek cynamonowych i bez bułek cynamonowych bez FIKI.

Placeholder

Symbol zastępczy dla

"Produkty FIKA"

DO WYMIANY w przypadku migracji produktów.