Baking for a Better World

 

Nasza potrójna strategia zrównoważonego rozwoju

 

Zagrożenie spowodowane zmianami klimatycznymi jest poważne i stale rośnie, a sposób uprawy, produkcji i konsumpcji żywności ma istotny wpływ na środowisko.

Wraz z resztą świata mamy obowiązek przeciwdziałać globalnemu ociepleniu; jesteśmy spółdzielnią stanowiącą własność rolników z krajów skandynawskich, dlatego zrównoważony rozwój to dla nas coś naturalnego.

Jako działająca na rynku globalnym firma produkująca żywność jesteśmy zdania, że nasza dotychczasowa działalność była realizowana w sposób odpowiedzialny i przynosiła dobre rezultaty. W obliczu kryzysu spowodowanego zmianami klimatycznymi nadszedł jednak czas, aby zdwoić wysiłki i robić jeszcze więcej.

Aby uczynić namacalną i trwałą różnicę, musimy przyjrzeć się szerokiemu spektrum inicjatyw, planów i celów.

Nasza kompleksowa strategia pomoże nam nie tylko w odegraniu naszej roli w międzynarodowych działaniach, ale i da nam znakomitą okazję do wykorzystania naszych wyjątkowych atutów do wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko, zdrowie i potencjał ludzki w każdym kraju, w którym jesteśmy obecni.

Nasze zobowiązania

Baking for better climate

Baking for better health

Baking for better opportunities

Responsible business fundamentals

Klimat

Globalne ocieplenie stanowi palący problem, na który musimy odpowiedzieć, zwłaszcza w obecnej dekadzie. Już teraz zaczniemy ograniczać nasze emisje CO2e, na każdym etapie naszego łańcucha dostaw, aby najpóźniej w roku 2050 osiągnąć poziom zerowy netto emisji CO2e.

 

Zdrowie

Musimy zwiększyć do maksimum zawartość składników odżywczych w naszych produktach, aby w pozytywny sposób wpłynąć na poziom zdrowia publicznego i uwzględnić wpływ produkcji naszych wyrobów na emisje CO2e. Do roku 2030 chcemy podwoić ilość zdrowych wyrobów.

Ludzie

Musimy zwiększyć wysiłki w celu pozostania atrakcyjnym pracodawcą, cieszącym się dobrą opinią w zakresie zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy, w którym każdy jest mile widziany niezależnie od tego, kim jest i skąd pochodzi, bez uprzedzeń i stronniczości. Oferujemy każdemu pracownikowi możliwość rozwoju.

Partnerstwo

Nasi Klienci i Konsumenci powinni mieć pewność, że posiadamy wiedzę i kontrolę nad całym biznesem oraz że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować negatywny wpływ naszej działalności na ludzi, środowisko i zasoby naturalne.

Nasze konkretne działania

Dowiedź się więcej